Lancer Evolution

Lancer EvolutionNejdivočejší, nejpřilnavější, nejvelkolepější Evo, jaké jsme kdy vyrobili. Mitsubishi Lancer Evolution si právem získává uznání pro svůj příjemně drsný vzhled a účelnost.
Nový Mitsubishi Evolution je mnohem propracovanější a technologicky vyspělejší než kdy dříve.
jsou do něj vloženy všechny zkušenosti, které Mitsubishi Motors získalo v průběhu předchozích let, když postupně zdokonalovalo devět generací tohoto legendárního vozu a úspěšně soutěžilo na poli nejprestižnějších mezinárodních rallye.
evolutionTím nejdůležitějším je však skutečnost, že Lancer Evolution poskytuje dokonalé propojení mezi vozem a řidičem za všech podmínek a skýtá tak jedinečnou radost z jízdy.

Uwe Nittel, závodní jezdec, Mitsubishi Lancer EVO
 

Uwe Nittel „Lancer Evolution je součástí mého já od roku 1995 a ve svém sportu s ním dosahuji spoustu úspěchů. Věřím mu, a to jak profesionálně, tak soukromě. Nejlepší věc na Lanceru Evolution? Výkonnost, dynamika a bezpečnost, to jsou věci, které z Lanceru Evolution dělají nepřekonatelný jízdní stroj. Na Lanceru Evolution si cením skvělých výkonnostních předpokladů. Automobil má neuvěřitelně výkonný rozsah točivého momentu, který začíná již při nízkých otáčkách. Je zosobněním spolehlivosti, snadno se ovládá, je frajerský a po všech stránkách rychlý. Nezapomenutelný okamžik s Lancerem Evolution? Na jaře 1996 bylo mým úkolem prověřit Lancer Evolution na štěrku na jihu Francie, v těch nejtěžších, mezních podmínkách, překračujících limity. Zkoušel jsem vůz tři dny, v rámci přípravy na sezonu mistrovství světa v soutěžích roku 1996, a až neskutečně překvapovalo, jak stabilní a přitom nespoutaný dokázal ten automobil být. Tato zkušenost byla základem mé neochvějné důvěry v Lancer Evolution.“